Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Czytaj więcej: Maturzyści zwiedzają niemieckie obozy pracy7 lutego uczniowie klas maturalnych (3 LO i 4bT) wzięli udział w wycieczce do jedynego obozu pracy znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, tj. do Oświęcimia. Wyjazd ten był dla nich nie tylko okazją do powtórki z historii i języka polskiego, ale też dał im możliwość zobaczenia na własne oczy, jakie piekło zgotowały Polakom, Żydom i innym narodowościom hitlerowskie Niemcy. Oprowadzająca po muzeum w Oświęcimiu i Brzezince pani przewodnik w niezwykle rzeczowy sposób przybliżyła młodzieży zasady funkcjonowania obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Zwróciła również uczniom uwagę na to, jak bardzo krzywdzące w stosunku do naszego narodu jest funkcjonujące w zagranicznych mediach określenie „polskie obozy pracy” (polscy inteligenci należeli do pierwszych ofiar Auschwitz). Zwiedzanie takich miejsc powinno należeć do obowiązków każdego człowieka. To właśnie tu należy zastanowić się nad kondycją ludzkości, nad słowami Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. GALERIA

stu2018 001

Czytaj więcej: IV Konkurs Pieśni PatriotycznejW pierwsze dwa dni lutego pod patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosława Szarka w Gorlickim Centrum Kultury odbył się IV Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę, ZSO w Bobowej, reprezentowali Alina Maciaszek – wokal (III LO) oraz Dominik Żarnowski – saksofon (III bT). Alina wykonała dwa utwory, pierwszy wylosowany - „Mazurek Dąbrowskiego”, 1 i 2 zwrotka oraz drugi przygotowany przez uczniów – „Pan Wołodyjowski”. Jury po dwudniowych przesłuchaniach przyznało wyróżnienie naszym artystom. Serdecznie im gratulujemy.

Czytaj więcej: Lekcja wychowawcza kl.IVb Technikum w zakładzie karnymCzytaj więcej: Lekcja wychowawcza kl.IVb Technikum w zakładzie karnymZ problematyką odpowiedzialności za postępowanie niezgodne z prawem mieli okazję zapoznać się tegoroczni maturzyści z kl. IV b Technikum podczas zajęć wychowawczych w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu, gdzie paręset więźniów skazanych wyrokiem sądu ponosi konsekwencje tego, czego dopuścili się w swoim życiu - w tym czegoś najokrutniejszego - zabójstwa. 

Czytaj więcej: Łowczy w ZSO w BobowejUczniowie Technikum wspólnie z młodszymi kolegami bobowskiego Gimnazjum uczestniczyli 17 stycznia 2018 roku w prelekcji na temat gospodarki leśnej i łowieckiej w Polsce. Zaproszeni goście: prezes Koła Łowieckiego „Bażant” w Bobowej - pan Tadeusz Gryzło oraz pan Zbigniew Gryzło - absolwent LO w Bobowej, emerytowany nadleśniczy Nadleśnictwa w Nawojowej bardzo ciekawie referowali tematy urządzania lasu, ochrony zwierzyny, a także ekonomiki i ochrony środowiska.

Czytaj więcej: DYSKOTEKA KARNAWAŁOWAW środę (7.02.2018 r.) na terenie naszej szkoły odbędzie się dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wraz z osobami towarzyszącymi (będą one wpuszczane za okazaniem dowodu tożsamości i sprawdzeniu, czy figurują na liście). Odpłatność za wstęp dla uczniów naszej szkoły wynosi 5 zł., dla zaproszonych gości 7 zł. W trakcie trwania dyskoteki będzie możliwość zakupu napojów chłodzących!

Czytaj więcej: Tytuł „Brązowej Szkoły 2018” dla Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w BobowejJuż po raz dwudziesty opublikowano ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy. Najlepsze szkoły w Polsce otrzymały specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz. Stanowią one potwierdzenie wysokiej jakości pracy tych szkół i zarazem są dowodem na to, że warto się w nich uczyć. Z radością i satysfakcją możemy poinformować, że Technikum w ZSO Bobowa okazało się bezkonkurencyjne w powiecie gorlickim, a tym samym zdobyło tytuł „Brązowej Szkoły 2018” (elektroniczna wersja tarczy już wkrótce pojawi się na szkolnej stronie internetowej).

Czytaj więcej: W przedświąteczny poniedziałek w sali widowiskowej „Koronka” uczniowie klasy IV b Technikum Aneta Chmielowska, Natalia Muszyńska, Katarzyna Nowak, Adrianna Zych, Paweł Burkot przeprowadzili lekcję savoir – vivre ‘u przy stole. Uczniowie z Gimnazjum w Bobowej, Brzanie i ze Szkoły Podstawowej w Jankowej mieli okazję zapoznać się z zasadami nakrywania stołów bielizną stołową, zastawą, sztućcami i szkłem. Dowiedzieli się także, jak ważne jest przestrzeganie dobrych manier przy stole oraz o kolejności podawania potraw i napojów. Zdobyte podczas lekcji wiedza i umiejętności bez wątpienia przydadzą się nie tylko podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Piernikowe inspiracje17 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej „Koronka” odbył się pokaz stołów świątecznych pt. „Piernikowe inspiracje”. Miał on na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Zwiedzający mieli okazję dowiedzieć się, jak efektownie nakryć stół świąteczny, ustawić talerze, sztućce i kieliszki. Wszystkie stoły udekorowane zostały piernikami upieczonymi przez uczniów naszej szkoły. Pojawiły się na nich piernikowe szopki, świeczniki, bombki, karty menu, koronki, Mikołaje, bałwanki, choinki, ostrokrzewy i wiele innych ciekawych wzorów. Główną ozdobą sali było drzewko udekorowane kolorowymi piernikami. Pokazowi towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej (opiekun pan Łukasz Kruczek) oraz zespołu „Kreatywni” z ZSO w Bobowej (opiekun pani Agnieszka Gołyźniak).

Czytaj więcej: Świąteczna Wigilia w ZSO"Maleńka miłości błogosław naszym rodzinom" - takie motto towarzyszyło tegorocznemu spotkaniu przedświątecznemu społeczności szkolnej ZSO w Bobowej, które odbyło się 14.12.2017 r. Tradycyjnie wzięli w nim udział emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej placówki oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej o 12.30 pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości, pracowników obsługi i administracji, nauczycieli i uczniów, a następnie złożyła wszystkim świąteczne życzenia i oddała głos młodzieży.

zycenia2017

Przewodniczący SU - Darek Serafin

Czytaj więcej: Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS - Kolejny sukces naszej uczennicyW dniu 01.12.2017 r. odbyła się w Gorlicach Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV, AIDS i Uzależnieniach, w której nasza uczennica, Aneta Magiera, po raz kolejny była w czołówce, zajmując II miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc tym bardziej gratulujemy Anecie sukcesu. Więcej na stronie: http://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/wiedza-dla-zdrowia-i-zycia.html

 

Czytaj więcej: Święto Patrona SzkołyZgodnie z tradycją ZSO w Bobowej, w grudniu, a dokładnie 6 grudnia 2017 roku, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Mszą św. odprawioną przez proboszcza bobowskiej parafii, ks. Mariana Chełmeckiego. O oprawę nabożeństwa zadbała s. Gracja, która wraz z młodzieżą przygotowała czytania mszalne, modlitwę wiernych i śpiewy liturgiczne.

Schooltime całkiem nowa gazetka. Koniecznie zobacz. Listopadowy numer już dostępny!

Czytaj więcej:  Wizyta na PWST w KrakowieCzytaj więcej:  Wizyta na PWST w Krakowie

Miłośnicy teatru (nauczyciele i uczniowie) 14 listopada (po lekcjach) wybrali się do Krakowa, by obejrzeć spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Aktorskiego PWST „Efekt” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Sztuka opowiada o problemach młodych ludzi, którzy nie umieją się odnaleźć we współczesnym świecie i cierpią na różnorakie psychozy. Trafiają do psychiatrów, ci próbują ich leczyć, ale i oni nie są wolni od zaburzeń psychicznych. Może tylko manipulują swoimi pacjentami. Jak w tej sytuacji pozostać sobą? Sztuka podejmuje ważne zagadnienia, stawia trudne pytania, zmusza do refleksji. Cóż, temu przecież służy teatr.

Czytaj więcej: Świąteczne Kartki DobroczynneOtwierasz najpierw skrzynkę pocztową, później kopertę, a serce otwiera się samo. Mimo mrozu robi się ciepło. Nawet, gdy gdzieś w duszy czają się małe i większe smutki, robi się radośniej. Tak właśnie działa kartka od kogoś bliskiego. Z przyjemnością ogłaszamy powrót do pięknego zwyczaju wysyłania kartek świątecznych. Samorząd Uczniowski informuje że w dniach 22-25.11.2017 r. na długiej przerwie (w holu głównym) sprzedawane będą kartki świąteczne w ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Sursum Corda na rzecz pomocy chorym i niepełnosprawnym. Cena jednej kartki wraz z kopertą to tylko 2 zł. Bardzo prosimy wszystkich uczniów o wsparcie tego szczytnego celu!

DYSKOTEKA SZKOLNA - 16.11.2017 r. od 17.00-21.30

Czytaj więcej: Dyskoteka szkolnaW czwartek (16.11.2017 r.) na terenie naszej szkoły odbędzie się dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wraz z osobami towarzyszącymi (będą one wpuszczane za okazaniem dowodu tożsamości i sprawdzeniu, czy figurują na liście). Odpłatność za wstęp dla uczniów naszej szkoły wynosi 5 zł., dla zaproszonych gości 7 zł.

Czytaj więcej: Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania w ZSO BobowaTak smacznie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. Dnia 09.11.2017 roku zorganizowany został VI Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Moc ziół”. Zioła odgrywają ogromną rolę w kuchni – nie tylko wydobywają aromat i podkreślają smak potraw, ale także ułatwiają trawienie, wzmagają apetyt i poprawiają metabolizm. Powinny być codziennie obecne w naszym życiu i wykorzystywane zarówno do potraw gotowanych, jak i świeżych.

Czytaj więcej: Katarzyna i Piotr, czyli stypendia dla najlepszych z ZSO w BobowejMałopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak – 8 listopada 2017 r. w Krakowie wręczyła okolicznościowe dyplomy najlepszym uczniom z małopolskich szkół, stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Katarzyna Beduch, uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, oraz Piotr Gucwa, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego, to osoby, które w ZSO w Bobowej uzyskały w poprzednim roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i znalazły się w gronie stypendystów.

Zobacz tutaj