Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Czytaj więcej: Matura w bobowskim ZSO100 % zdawalności w Ogólniaku i 90 % zdawalności w Technikum – to sukces tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Wprawdzie we wszystkich 4 liceach ogólnokształcących powiatu gorlickiego (nie licząc liceów dla dorosłych) maturzyści poradzili sobie bardzo dobrze z maturą, gdzie odsetek zdawalności był bardzo wysoki, to tym razem naszej szkole przypadło w udziale być na pierwszym miejscu. Trzeba dodać, że nasz Ogólniak jako jedyny nie tylko w powiecie gorlickim, ale również w sąsiednim powiecie nowosądeckim i tarnowskim ma najwyższy, 100 % wynik zdawalności. 90 % zdawalności plasuje nasze Technikum na trzecim miejscu wśród 9 techników powiatu gorlickiego.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 201822 czerwca społeczność ZSO Bobowa pożegnała rok szkolny 2017/18 i tym samym rozpoczęła tak długo wyczekiwane wakacje. Po mszy świętej wszyscy przyszli do szkoły, by tu uczestniczyć w uroczystej akademii. Składała się ona z części oficjalnej i takiej, która z przymrużeniem oka ukazywała szkolną rzeczywistość z perspektywy młodzieży.

Grupa uczniów I klasy TOR wzięła udział w warsztatach o „Kreowaniu Wizerunku – jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Warsztaty obejmowały zarówno pokaz praktycznych zasad tworzenia programu telewizyjnego, jak również obycie się ze sceną oraz jak dobrze wyglądać przed kamerą. Uczniowie mieli możliwość publicznego wystąpienia. Widowisko zostało udokumentowane, a uczniowie w najbliższym czasie otrzymają nagranie z show.

Czytaj więcej: I LO na wycieczce przedmiotowej 5 czerwca 2018 r. klasa I LO wraz z opiekunami, pp. Anną Kamień i Małgorzatą Hotloś, wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Gorlic. Na początku wycieczki udaliśmy się do Muzeum Regionalnego PTTK im. I. Łukasiewicza, gdzie w niezwykle przystępny i interesujący sposób kustosz przedstawiła nam historię związaną z I wojną światową, a w szczególności z bitwą pod Gorlicami 1915 roku. Mogliśmy tam zobaczyć pamiątki pochodzące z czasów „wielkiej wojny”. Ponadto pani nie omieszkała wspomnieć o Ignacym Łukasiewiczu oraz o znaczącej roli ropy w funkcjonowaniu gospodarki światowej.

Czytaj więcej: I miejsce Wojciecha Mazura z ZSO w Bobowej na Eliminacjach Wojewódzkich 41. edycji Ogólnopolskiego...W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w Wieliczce, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 120 uczestników, w trzech grupach wiekowych, ze wszystkich małopolskich powiatów. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powiat gorlicki reprezentował uczeń naszej szkoły, Wojciech Mazur z III klasy Technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych. Wojciech w swojej grupie wiekowej okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie na XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej w Tarnowie W Tygodniu Biblijnym, 18 IV 2018r., grupa naszych uczniów udała się do Tanowa, by podjąć konkursowe zmagania dotyczące treści Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Uczennice klasy II bT, II aT, i I LO rzetelnie przygotowywały się do konkursu od wielu tygodni, co poskutkowało tym, że osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Gratulujemy im wytrwałości, samozaparcia i zamiłowania do Pisma Świętego. Warto dodać, że podczas pobytu w Tarnowie towarzyszyła nam świadomość, że konkurs odbywa się w mieście, w którym urodził się i wychowywał polski pisarz, poeta, dramaturg, tłumacz i znawca Biblii, Roman Brandstaetter.

Czytaj więcej: Sukces uczniów, czyli o wynikach egzaminów zawodowych w naszej szkoleEgzaminy z kwalifikacji zawodowych odbywają się w naszej szkole dla uczniów Technikum w sesji zimowej. Podobnie jak w sesji ubiegłorocznej, tak i w tegorocznej sesji zimowej uczniowie klas III i IV- tych Technikum wykazali się bardzo dobrą wiedzą zawodową skutkującą tym, że szkoła osiągnęła najwyższy w powiecie gorlickim odsetek zdawalności ze zdawanych w danej szkole kwalifikacji. Tym samym uczniowie nobilitują naszą szkołę i jej wysoką jakość pracy, szkołę - która w „Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy” uznana była za najlepszą w powiecie gorlickim, zdobywając tytuł „Brązowej Szkoły 2018”.

Czytaj więcej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018Tegoroczne Szkolne Rekolekcje Wielkopostne odbywały się dwuetapowo. Poranne spotkania miały miejsce w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Konferencje o szczęściu, wolności i odpowiedzialności wygłaszał ks. Marcin Bukowiec-wikariusz z Ropy. W szkole natomiast odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Pierwszego dnia wystąpili członkowie Ruchu Czystych Serc z ks. Pawłem Marcem - wykładowcą na Wydziale Teologicznym UP JP II w Tarnowie, którzy dzielili się z nami ideą ruchu i zachęcali do podjęcia nowego STYLU życia opartego na czystości zmysłów, myśli, serca i ciała.

wielkanocdyr

 

"Noc wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc Zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość."

Jan Paweł II

Samorząd Uczniowski ZSO w Bobowej życzy pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, pracownikom obsługi i administracji szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i koleżeńskim przy tradycyjnym stole wielkanocnym.

Przewodniczący SU Dariusz Serafin

Czytaj więcej: KIERMASZ WIELKANOCNYZapraszamy wszystkich zainteresowanych na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. (tj. środa) w godzinach od 8.00 do 11.30 na dolnym holu w budynku szkoły W sprzedaży: - stroiki wielkanocne - babki - mufinki - kartki wielkanocne.

 

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy oddali głos na nasz filmik. Wasze głosy umożliwiły nam dalszą walkę w konkursie. Jesteśmy w najlepszej dwunastce! (tabela z wynikami)

Czytaj więcej: To Twój głos zadecyduje, czy nasz  film będzie oceniany przez jury!!!Ruszył II etap ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” w którym mieliśmy za zadanie przygotować film i opublikować go w Internecie. 14 marca rozpoczęło się głosowanie internautów i potrwa do 20 marca. Naszym zadaniem jest zgromadzenie jak największej liczby głosów i znalezienie się w grupie 12 drużyn, których filmy oceniać będzie jury.

Jak głosować?

  • Na stronie programu „Moje finanse” w zakładce Głosowanie umieszczony został nakręcony przez nas film - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
  • Kliknij https://moje-finanse.junior.org.pl/pl/Glosowanie.
  • Pod filmem znajduje się miejsce na wpisanie adresu mailowego i przycisk "głosuj".
  • Aby głos został zaliczony, musisz kliknąć w link, który otrzymasz na podany adres email przy głosowaniu.
  • Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos.

Czytaj więcej: Mierz ryzyko kursów czyli jak poruszać się po rynku walutFilmik możesz oglądnąć na

https://www.youtube.com/watch?v=IGQdxKxYzEs&feature=youtu.be

który bierze udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym".

 

Czytaj więcej: Teatr z ZSO znów wygrywa!6.03.2018 roku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorsko -Teatralny im. Jana Pawła II w Gorlicach. Na tegorocznym przeglądzie można było oglądać zmagania aktorskie trzech grup, m.in. Szkolnego Teatru Profilaktycznego działającego od lat pod kierunkiem pp. Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Ku zaskoczeniu wszystkich, każdy zespół prezentował inscenizację fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”, co było jeszcze większą motywacją dla każdego z aktorów, aby jak najlepiej wcielić się w swoją rolę, wyrazić siebie i oddać portret psychologiczny granej postaci. Wszyscy nasi aktorzy, bez wyjątku, świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Czytaj więcej: Kl. I LO w Zakładzie Karnym w Nowym SączuW ramach lekcji wychowawczej i wychowania do życia w rodzinie kl. I LO dzięki pani Grażynie Kurzawie miała okazję gościć w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu. Zajęcia z młodzieżą prowadziła pani Karolina Semla - Fryczek - absolwentka naszego ogólniaka, pracownik służby więziennej, która na co dzień prowadzi zajęcia resocjalizacyjne z więźniami, w tym zespół muzyczny i teatralny.

Czytaj więcej: CZCIMY PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCHTegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca miały szczególnie uroczysty charakter. Odbywały się bowiem pod honorowym patronatem Burmistrza Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną, którą zaprezentowali dwukrotnie (11.30, 16.00) dla społeczności naszej szkoły i mieszkańców gminy Bobowa, w sali widowiskowej ,,Koronka”. Uroczysta akademia poświęcona była uczczeniu pamięci, ofiary i męczeństwa tysięcy żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni.

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla kelnerów ZSO w BobowejUczniowie ZSO w Bobowej 3 marca 2018 roku wzięli udział w XIX Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie - „Na królewskim stole”. Konkurs miał zasięg międzynarodowy. Nasze uczennice rywalizowały nie tylko z rówieśnikami z Polski, lecz także z Francji, Niemiec, Gruzji, Słowacji i Chin. W kategorii kelner Kinga Maciaszek i Magdalena Ziaja otrzymały wyróżnienie za pięknie nakryty stół oraz znajomość zasad obsługi konsumenta.

Czytaj więcej: Maturzyści zwiedzają niemieckie obozy pracy7 lutego uczniowie klas maturalnych (3 LO i 4bT) wzięli udział w wycieczce do jedynego obozu pracy znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, tj. do Oświęcimia. Wyjazd ten był dla nich nie tylko okazją do powtórki z historii i języka polskiego, ale też dał im możliwość zobaczenia na własne oczy, jakie piekło zgotowały Polakom, Żydom i innym narodowościom hitlerowskie Niemcy. Oprowadzająca po muzeum w Oświęcimiu i Brzezince pani przewodnik w niezwykle rzeczowy sposób przybliżyła młodzieży zasady funkcjonowania obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Zwróciła również uczniom uwagę na to, jak bardzo krzywdzące w stosunku do naszego narodu jest funkcjonujące w zagranicznych mediach określenie „polskie obozy pracy” (polscy inteligenci należeli do pierwszych ofiar Auschwitz). Zwiedzanie takich miejsc powinno należeć do obowiązków każdego człowieka. To właśnie tu należy zastanowić się nad kondycją ludzkości, nad słowami Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. GALERIA

stu2018 001

Zobacz tutaj