Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Czytaj więcej: 4 miejsce po zaciętej walce na finałach wojewódzkichDnia 11 października 2017 r. dziewczęta z naszej szkoły reprezentowały powiat gorlicki w Finale Małopolskiej Licealiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m. Na lotnisku w Nowym Targu, w ciężkich warunkach atmosferycznych toczyła się zacięta walka pomiędzy dziewczętami, każda miała do pokonania dystans 1000 m. Rywalizowały ze sobą 23 najlepsze sztafety z województwa małopolskiego. Po ciężkim boju i zajęły bardzo wysokie 4 miejsce (nielubiane przez sportowców). Od medalu dzieliło ich zaledwie kilka metrów.

Czytaj więcej: Kolejny sukces naszych uczniów na XVIII Spartakiadzie Lekkoatletycznej Powiatu Gorlickiego!Dnia 5 października 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Gorlicach odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego. Mimo złych warunków atmosferycznych (było zimno i padał deszcz) liczna grupa młodzieży z większości szkół ponadgimnazjalnych stawiła się na stadionie aby walczyć o medale Mistrzostw Powiatu. Do kart historii sportu szkolnego wpisała się Ola Radzik, uczennica klasy IV Technikum, ustanawiając nowy rekord szkoły w biegu na 1500 m – 5.26.86. Poprzedni rekord to 5.29.00 ustanowiony przez Ewę Kruczek w roku 1988. GRATULACJE dla Oli!

Czytaj więcej: Podwójne złoto dla bobowskiego OgólniakaDnia 26 września 2017 na stadionie w Gorlicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyny dziewcząt i chłopców zdobyły pierwsze miejsca, deklasując swoich przeciwników i zyskały tym samym możliwość udziału w etapie wojewódzkim. Uczniowie są bardzo dumni ze swoich wyników, wiedzą, że czeka ich jeszcze większa walka i już dziś zaczynają się przygotowywać do dalszego etapu. Wszystkim uczestnikom i reprezentantom naszej szkoły serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

Czytaj więcej: Drużynowe zawody szachowe1 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział z drużynowych zawodach szachowych na szczeblu powiatowym. Niestety nasza szkoła nie zdołała wygrac wystarczającą ilość starć i nie zakwalifikowała się do dalszego etapu. Zwycięzcami zostali uczniowie "Górki", którzy są także zawodnikami "GKSz Kornuty Gorlice".

Czytaj więcej: Mistrzowski debiut piłkarek ręcznychPo raz pierwszy od wielu lat szkoła wystawiła drużynę w piłce ręcznej dziewcząt. Mimo tego, że dziewczyny grały jako debiutantki, zaskoczyły wszystkich bardzo dobrą grą. Zajęły drugie miejsce, a do najwyższego miejsca na podium zabrakło tylko 3 sekundy! Mecz finałowy przegrały jedną bramką. W rywalizacji brało udział 5 zespołów. Trzy z nich pokonały „koncertowo” wygrywając 12:0 z Hańczową, 5:0 z Bieczem, 11:1 z gorlicką „Górką”. Na drodze do „złota” stanął naszym dziewczętom „Ekonomik”, z którym przegrały 5:6. Skład drużyny: Alina Maciaszek, Katarzyna Myszor, Klaudia Zięcina, Kinga Kuk, Ola Radzik, Katarzyna Beduch, Weronika Motyka i Aneta Chmielowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Powiatowe zawody LADnia 28 września na stadionie w Bobowej odbyły się Powiatowe zawody sportowe w lekkiej atletyce. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brali udział w następujących kategoriach: rzut oszczepem, skok w dal, pchnięcie kulą oraz biegi. Mimo wrześniowych upałów, uczniowie poradzili sobie z wyzwaniami. Wszystkim uczestnikom i reprezentantom naszej szkoły serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.