Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Czytaj więcej: Wieści z UgandyW imieniu naszych kochanych podopiecznych z ST. Jude chcemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej za to, co od Was otrzymaliśmy! Wszystko,co znalazło się w paczce jest niezwykle istotne dla naszych dzieciaków, zwłaszcza niepełnosprawnych! I możemy zapewnić, że zostanie to wykorzystane w najlepszym celu! Dziękujemy za Wasza hojność, a szczególnie otwartość na potrzeby drugiego człowieka-zwłaszcza tego najmniejszego i najbardziej potrzebującego, jakim jest dziecko afrykańskie!

Apwoyo matek!

Czytaj więcej: Wolontariat z wizytą na oddziale dziecięcym szpitala w GorlicachZbliżający się Dzień Dziecka stał się inspiracją dla Szkolnego Koła Wolontariatu do tego, by zanieść uśmiech małym pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Przygotowując się do tej wizyty, wolontariuszki poświęciły sporo swego wolnego czasu, by zdobyć fundusze na zakupienie prezentów dla chorych dzieci. Szczególne podziękowania składamy Gminie Bobowa, F.H.U. „Gabi” oraz Gminnej Spółdzielni S.C. w Bobowej za okazaną otwartość i materialne wsparcie.

Czytaj więcej: List od kanadyjskiej obrończyni życia Mary WagnerCzytaj więcej: List od kanadyjskiej obrończyni życia Mary WagnerNiedawno, bo tuż przed świętami wielkanocnymi młodzież naszej szkoły napisała życzenia świąteczne do pani Mary Wagner, znanej działaczki antyaborcyjnej, która kolejny raz została osadzona w więzieniu za stawanie w obronie poczętego życia. Cieszymy się, że sławna proliferka tak szybko odpisała na nasze życzenia. List zamieszczamy poniżej i życzymy wszystkim owocnej lektury.

Czytaj więcej: Życzenia świąteczne dla Mary WagnerMary Wagner, znana w Polsce kanadyjska działaczka antyaborcyjna, 12 grudnia 2016 r. ponownie została osadzona w więzieniu za swą działalność. Dzięki Mary Wagner wiele kobiet opowiedziało się po stronie życia i zrezygnowało z dokonania aborcji. Doceniając jej odwagę i determinację w walce o prawo do życia nienarodzonych, młodzież ZSO w Bobowej postanowiła przesłać pani Wagner życzenia wielkanocne. Uczniowie napisali pięćdziesiąt kartek i listów w języku angielskim, w których wyrazili poparcie dla postawy poszanowania życia jaką Mary Wagner reprezentuje. Szkolny Wolontariat zaś zajął się skompletowaniem, sprawdzeniem i wysłaniem przesyłki.

Czytaj więcej: 10 litrów krwi oddano w ZSOPo raz czwarty uczniowie, pracownicy i chętni uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Ci, którym nie jest obojętne życie innych osób, stawili się o 8 rano w ZSO w Bobowej. W sumie zebrano ponad 10 litrów krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących osób. Przy okazji naszego spotkania wybrany został nowy zarząd SK HDK. Przewodniczącym został Paweł Burkot z klasy III bT (poprzednio fukncję pełnił Jakub Kwaśny z klasy IV aT), a skarbnikiem Agata Ferenc z II aT (poprzednio Dominika Szczerba, SP). Wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi składamy serdeczne podziękowania. Zapraszamy do kolejnych edycji naszej akcji.

Agnieszka Gołyźniak – założyciel i koordynator SK HDK w ZSO Bobowa

Czytaj więcej: KrwiodawstwoW dniu 5 kwietnia (tj. środa) od godz. 8.00 w naszej szkole odbędzie się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia wraz z dowodem osobistym, zapraszamy do przyłączenia się do akcji. Pozostałe warunki, które trzeba spełnić znajdują się w linku: KRWIODAWSTWO

Czytaj więcej: Świąteczna paczka w ZSOW ostatnim czasie Szkolny Wolontariat podjął akcję "Świąteczna paczka" dla potrzebującej rodziny. Dzięki ofiarodawcom: nauczycielom, uczniom oraz sympatykom naszej szkoły udało się zebrać pieniądze na zakupienie potrzebnych artykułów dla tej rodziny. Szczególne podziękowania kierujemy do p.Marty Lach-Mruk za ofiarowanie na ten cel pierniczków wypieczonych przez uczniów naszej szkoły. Dochód z ich sprzedaży umożliwił nabycie dodatkowych środków codziennego użytku. Dnia 19 grudnia 2016 r. świąteczna paczka została przekazana rodzinie. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Czytaj więcej: Szkolny Wolontariat na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła IIDnia 8 XII 2016 r. nasz Szkolny Wolontariat, pod opieką p. Tadeusza Raka i s. Gracji, udał się do Krakowa na spotkanie z pracownikami Instytutu Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Społecznych oraz z przedstawicielami Programu Aktywności Lokalnej (PAL) "Sikorki" działającymi w ramach projektu „Pora na aktywność”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Specjaliści programu przedstawili nam szeroki wachlarz działań, które podejmują, by pomóc dzieciom, młodzieży, kobietom i mężczyznom mieszkającym w biedniejszych dzielnicach Krakowa. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie inspiracją do podejmowania wielorakich działań przez członków wolontariatu. Tego dnia Wolontariat odwiedził też sanktuarium „Ecce Homo” św. Brata Alberta. Warto przypomnieć, że w roku 2017 będziemy obchodzić stulecie śmierci św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Zobacz tutaj