Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

zso1024

Zespół Szkół Ogólnokształcących powstał w maju 1999 roku na bazie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza – patrona szkoły o kilkudziesięcioletniej tradycji. W skład zespołu wchodzą: Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Technikum oraz Szkoła Policealna.

Liceum Ogólnokształcące nieprzerwanie od ponad 60 lat dobrze przygotowuje uczniów do studiów wyższych zarówno w kierunkach humanistycznych, jak i matematyczno-przyrodniczych. Technikum kształci w następujących zawodach: technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i kelner. Planowane jest rozpoczęcie nowego kierunku kształcenia – technik organizacji reklamy. Szkoła Policealna kształci w zawodach: technik rachunkowości, technik informatyk. Dobrze wyposażona baza dydaktyczna szkoły, a w szczególności pracownie techniki informacyjnej, pracownie kierunkowego kształcenia zawodowego i obiekty sportowe sprzyjają skuteczności kształcenia, czego dowodem jest ukończenie przez wielu naszych absolwentów renomowanych uczelni i coroczny duży procent przyjętych na studia wyższe. Fachowe przygotowanie zawodowe sprawia, że nasi absolwenci znajdują zatrudnienie i pracują w wyuczonych zawodach. Dodatkową atrakcją są organizowane przez szkołę praktyki zawodowe realizowane w renomowanych nadmorskich ośrodkach wczasowych w Sopocie, Międzyzdrojach, Dziwnówku i Jastarni. Skuteczności kształcenia sprzyja również wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, o znacznym procencie nauczycieli dyplomowanych. Istnieje możliwość zamieszkania w międzyszkolnym internacie znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

„Dom Polski ma wychowywać dzieci tak, by wszczepiać w ich duszę patriotyzm...” – wpisała w kronice Szkoły zaproszona na spotkanie z młodzieżą wnuczka Patrona Liceum – Pani Maria Sienkiewicz, prezentując monodram Barbary Wachowicz „Mój dziad Henryk”. Wydarzenie to zapoczątkowało charakterystyczną ideę spotkań z ludźmi świata kultury i nauki. 27 maja 1992 r. Zbigniew Preisner – „wielki uczeń” naszego Liceum wraz z Piotrem Skrzyneckim i artystami piwnicy Pod Baranami - gościł u nas na inauguracyjnym Konkursie Twórczości Własnej o „Miecz Zygmunta” Konkursie, który stał się później chlubną tradycją Szkoły. Zbigniew Preisner gościł odtąd u nas wielokrotnie, zapraszając w kolejnych latach Annę Szałapak, Jacka Wójcickiego, Magdę Umer, Tamarę Kalinowską, Andrzeja Sikorowskiego, Konrada Mastyłę i Piotra Skrzyneckiego, założyciela krakowskiej piwnicy Pod Baranami, który w mury naszej szkoły wprowadził niepowtarzalną „piwniczną” atmosferę. Szkoła stała się znaczącym, środowiskowym ośrodkiem kultury, o czym świadczą spotkania młodzieży z wieloma osobistościami świata kultury i nauki: Jerzym Turowiczem, Janem Nowickim, Danielem Olbrychskim, Markiem Niedźwiedzkim.

Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie byli uczestnikami i laureatami zawodów sportowych i olimpiad przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i centralnego, zdobywając m.in. liczne tytuły mistrzów i wicemistrzów województwa w konkurencjach lekkoatletycznych, biegach przełajowych oraz biorąc udział w finałach centralnych zawodów sportowych i olimpiad. Systematycznie, co roku szkoła organizuje Dni patrona szkoły poświęcone życiu i twórczości H.Sienkiewicza w formie sesji popularno-naukowych, konkursów i małych form teatralnych. Szkoła bierze udział w „Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich”, organizuje sesje popularno-naukowe i debaty, np. „Młodość inaczej”, „Po co nam demokracja”, „Sesje ekologiczne”. Popularyzujemy wśród uczniów programy rozwijające przedsiębiorczość. Upowszechniamy wiedzę o Unii Europejskiej. Corocznie organizujemy atrakcyjne wycieczki zagraniczne.

ZAPRASZAMY

Zobacz tutaj